Resolution Changer APK : Çözünürlük Değiştir (İndir)

1.5
Resolution Changer, IWindowManager adlı gizli bir Android API kullanarak çalışır. Başlangıçta Google, Android Pie ile başlayan bu API'ya erişimi kısıtladı, ancak geliştiricilerin bir Güvenli Ayarı değiştirerek API kara listesini devre dışı bırakmasına izin verdiler.
APK indir
3.6/5 Oylar: 2,443
Geliştirici
tytydraco
Güncellendi
27 Haz 2020
Sürüm
1.5
Gereksinimler
4.2
İndirilenler
1.000.000+
Google Playden İndir
Google Play
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Resolution Changer, IWindowManager adı verilen gizli bir Android API’sini kullanarak cihaz ekran çözünürlüğünü yönetme yeteneği sunar. Bu API, özellikle uygulama geliştiricileri ve kullanıcılara, ekran boyutu ve piksel yoğunluğu gibi önemli görsel özellikleri yüksek hassasiyetle kontrol etme imkanı sağlar. Android Pie sürümüyle birlikte Google, bu özelliği kısıtlamaya karar verdi. Bununla birlikte, geliştiricilere her seferinde ek kısıtlamalarla karşılaşmadan IWindowManager API’sine erişmeleri için bir Güvenli Ayar seçeneği tanıttılar.

Resolution Changer

Resolution Changer Ne İş Yarar?

Bu, uygulama geliştiricilerinin ve ileri düzey kullanıcıların, cihazın performansını ve kullanılabilirliğini daha da optimize etmek için ekran çözünürlüğünü ayarlama imkanına sahip olmasını sağladı. İstenen çözünürlük değişiklikleri gerçek zamanlı olarak yapılandırılabilir ve daha sonra eski ayarlara dönmek mümkün olacaktır. Bu nedenle, Resolution Changer’in IWindowManager API’sine olan bağımlılığı, geliştiricilere ve kullanıcılara devam eden esneklik ve adaptasyon sağlamaktadır.

Çözünürlük Değiştirici, bir dizi karmaşık ve özelleştirilmiş işlemlerle, kullanıcıların onlara daha iyi hizmet sunabilmeleri için çeşitli API’lar arasında kolayca geçiş yapmalarına olanak tanır. İlk olarak, kara listeye alınan API’ların kilidini açarak sistem erişimi sağlar, bu da geliştiricilerin uyumlu olduğunu düşündükleri API’ları serbestçe seçmelerine ve test etmelerine olanak tanır. Daha sonra, istenen çözünürlüğe ve görüntüleme yoğunluğuna göre uyarlamalar yaparak kullanıcının ihtiyaçlarına ve tercihlerine en uygun seçenekleri sunar.

Game Guardian Apk – No Root (2023) İndir yazımız ilginizi çekebilir.

Bu süreç boyunca, Resolution Changer hem performansı optimize etmeye çalışırken, hem de daha önce erişilemeyen olanaklar yaratır. Bu şekilde, kullanıcılara daha esnek ve güçlü bir deneyim sağlayarak, çoklu platformlar arasında mükemmel bir uyumluluk sağlanır. Kısacası, Çözünürlük Değiştirici sayesinde kullanıcılar net görüntüler elde ederken ve herhangi bir kalite ya da uyumluluk sorunu yaşamadan birden fazla API kullanabilirler.

Eğer bir yükseklik veya genişlik belirtmezseniz, Resolution Changer uygulaması, cihazınız tarafından otomatik olarak ayarlanan çözünürlüğü kullanır. Bu durumda, uygulama yalnızca cihazınızdaki varsayılan ayarlara göre çalışır ve herhangi bir değişiklik yapmaz. Bu özellik, kullanıcıların özellikle belirli bir boyut talep etmedikçe cihazlarındaki ekran deneyimini etkilememelerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu sayede, cihazlarınızın özelleştirilmiş çözünürlük değerlerini koruyarak performansı ve görüntü kalitesi dengesini en iyi şekilde sürdürmeyi hedeflemektedir.

Resolution Changer apk android

Kullanıcıların çözünürlük ayarlarını manuel olarak değiştirmek istemeleri durumunda ise, yükseklik ve genişlik değerlerinin belirtilmesi gerekmektedir. Bu şekilde Çözünürlük Değiştirici, kullanıcı isteğine göre ekrandaki görüntünün boyutunu ve netliğini optimize edecektir.

UYARI:
Bozuk bir çözünürlük belirtir ve düzeltemezseniz, aşağıdaki adımları izleyin:
1. Cihazı PC’ye bağlayın
2. CMD veya Terminal’i açın (işletim sistemine bağlı olarak)
3. Şu komutları yazın:
adb kabuk wm boyutu sıfırlama
adb kabuk wm yoğunluk sıfırlama

Görüntüler

Yenilikler

- Update libs and kotlin version
- Warn if failed to apply with solution steps
- Update resolution fetching API
- Update target version

Thanks to a tester named Pest for contacting me about a report for resolutions not applying!