DMCA

DMCA

HİLELİPC.COM içerisinde bulunan tüm içerik ve içerik bileşenleri, e-posta aracılığı ile HİLELİPC.COM’a gönderilir ya da İnternet üzerinde çeşitli yerlerde hazır olarak bulunur ve kamuya açık olduğuna inanılır. ABD Telif Hakkı Adil Kullanım Yasası gereğince, yayınlanan her türlü içeriğin (Resimler ve Videolar dahil olmak üzere) haklarımız doğrultusunda yayınlandığına inanılmaktadır.

Resmi DMCA Telif Hakkı İhlali Bildirimi

HİLELİPC.COM isimli web sitemiz, 17 U.S.C. §512 ve Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (“DMCA”) ile uyumludur. Olası bir ihlal bildirimine yanıt vermek, ve Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (“DMCA”) ve yürürlükte olan tüm fikri mülkiyet yasaları kapsamında gereken önlemleri almak, politikamızın temelini oluşturmaktadır.

Telif hakkına sahip içeriğiniz ya da materyaliniz, HİLELİPC.COM içerisinde yayınlanmışsa ya da telif hakkına sahip içeriğinize bağlantı erişimi verilmiş ise ve bu ilgili içerik ya da materyalin kaldırılmasını istiyorsanız, alt taraftaki bölümde açıklanan bilgileri detaylı olarak açıklayan bir şekilde bizimle iletişime geçmeniz gerekir. Sitemizde bulunan, listelenen ve yayınlanan materyallerin, telif haklarınızı ihlal ettiğini düşündüğünüz bilgilerini herhangi bir şekilde yanlış beyan ederseniz, olası zararlardan (Avukatlık ücretleri ve çıkabilecek tüm masraflar dahil) sorumlu olacağınızı bildirmek isteriz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız öncelikle bir avukat ile görüşmenizi ve hukuki yardım almanızı öneririz.

Telif hakkı ihlali hak talebinize aşağıdaki maddelerdeki bilgiler ve unsurlar dahil edilmelidir:

  • Hak ihlal durumunun iddia edildiği münhasır hak sahibi adına hareket etmeye yetki verilmiş kişinin kanıtını sağlayın.
  • Tarafınızla iletişime geçebilmemiz için eksiksiz iletişim bilgilerinizi (geçerli bir e-posta adresi dahil) bizimle paylaşın.
  • Hak ihlali olduğu düşünülen ve iddia edilen telif hakkı çalınmış evrakı, dökümanı ya da içeriği, oldukça ayrıntılı olarak tanımlamalı ve ilgili içeriğin hilelipc.com içerisinde arama sonuçlarında açıkça göründüğü minimum bir arama terimini bizimle paylaşmalısınız.
  • Şikayette bulunmak isteyen tarafın, içeriğin ya da materyalin şikayet edilme sebebiyle kullanılmasına ve yayınlanmasına hak sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından izin verilmediğine dair, iyi niyetle inandığınızı açıklayan beyan yazısı.
  • Bildirim içerisinde bulunan ilgili bilgilerin doğru olduğuna ve şikayetçi tarafın ihlal edildiği öne sürülen münhasır hakkın sahibi adına harekete geçebilecek bir yetkili olduğuna dair yalan yere yemin etme cezasına tabi olduğuna dair bir beyan yazısı.
  • Hak ihlali yapıldığı öne sürülen münhasır bir hakkın sahibi adına hareket etme ve eyleme geçme hakkına sahip yetkili bir kişi tarafından imzalanmalıdır.

Lütfen ihlal bildirimi ile ilgili olarak yapacağınız bildirimi e-posta aracılığı ile hilelipcweb@gmail.com adresine gönderiniz.

E-posta yanıtını almanız için lütfen bize bir veya 2 gün izin verin. Yapacağınız şikayetinizin İnternet Servis Sağlayıcısı ya da benzer taraflara e-posta aracılığı ile göndermenin, talebinizin yanıtlanmasını hızlandırmayacağını ve şikayetin olması gerektiği şekilde yapılmaması halinde, gecikmeli olarak yanıt verilebileceğini lütfen unutmayın.

Teşekkürler.