LGS SORULARI AÇIKLANDI | 2022 Liselere Geçiş Sınavı soru ve cevap anahtarı (sayısal-sözel) için tıklayınız

LGS olarak da bilinen merkezi sınav, 5 Haziran 2022 Pazar günü yapıldı. LGS soruları ve cevaplarının da sınavın ardından MEB tarafından erişime açıldı.

2022 LGS sınavı bugün gerçekleşti. Yüz binlerce öğrenci sınavda ter dökerken en önemli hususlardan biri de soru ve cevapların ne zaman açıklanacağıydı… Milli Eğitim Bakanlığı müjdeli haberi verdi ve LGS soru ve cevapları yayımlandı.

LGS SORULARI VE CEVAPLARI
LGS SORULARI VE CEVAPLARI

8. sınıf öğrencileri kendi eğitimleri için büyük bir öneme sahip olan LGS’ye bugün girdiler. Sınav biter bitmez her zaman olduğu gibi soru ve cevaplar gündem oldu. Binlerce kişi konu hakkında bilgi sahibi olmak için “LGS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı?” diye soruyordu ki, MEB heyacanlı bekleyişe son verdi.

LGS SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI

05/06/2022 tarihinde uygulanan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavın Soru Kitapçıkları (Sayısal ve Sözel) ve cevap anahtarları yayımlandı.

Liselere Geçiş Sınavı soru ve cevap anahtarı (sayısal-sözel)
Liselere Geçiş Sınavı soru ve cevap anahtarı (sayısal-sözel)

Sözel Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

Sayısal Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

LGS SONUÇLARI HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

2022 LGS sınav sonuçları, 30 Haziran 2022’de “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir