TikTok Videolarım Neden Görünmüyor – Açılmıyor? Nasıl Düzeltilir

TikTok uygulamanızla ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz? TikTok videolarınız görünmüyor mu? TikTok videolarınız görünmüyorsa veya düzgün yüklenmiyorsa endişelenmenize gerek yok. TikTok eğlencenin paylaşılmasını teşvik eden son derece eğlenceli ve bağımlılık yapan bir uygulamadır. Dünya çapında milyarlarca kişi tarafından kullanılıyor, videolar yükleniyor, içerik görüntüleniyor ve önemli konuşmalar başlatılıyor.
Buradan İndir
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

TikTok uygulamanızla ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz? TikTok videolarınız görünmüyor mu? TikTok videolarınız görünmüyorsa veya düzgün açılmıyor ise endişelenmenize gerek yok. TikTok eğlencenin paylaşılmasını teşvik eden son derece eğlenceli ve bağımlılık yapan bir uygulamadır. Dünya çapında milyarlarca kişi tarafından kullanılıyor, videolar yükleniyor, içerik görüntüleniyor ve önemli konuşmalar başlatılıyor.

TikTok Videolarım Neden Görünmüyor?
TikTok Videolarım Neden Görünmüyor?

Bu tür trafik aksaklıklara, hatalara ve uygulamanın istediğiniz gibi çalışmamasına neden olabilir. Tiktok videolarınızın görünmemesi veya yayınlandıktan sonra düzgün görüntülenememesinin birçok nedeni vardır. Bu yazıda, bu nedenlerin neler olduğunu ve bunları nasıl düzeltebileceğinizi anlatacağız. 

TikTok Videolarım Neden Görünmüyor?

TikTok Videolarım Neden Görünmüyor? Nasıl Düzeltilir
TikTok Videolarım Neden Görünmüyor? Nasıl Düzeltilir

TikTok Videolarım Neden Görünmüyor sorununa neyin neden olduğunu belirlemek önemlidir. Sadece sorunun kökünü belirledikten sonra düzeltebilirsiniz. Arızaya neden olabilecek şeylerin bir listesi vardır. Bunların üzerinden tek tek geçelim.

TikTok Videolarım Neden Görünmüyor için Zayıf İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Zayıf bir internet bağlantısı, TikTok videolarının görünmemesinin en yaygın nedenidir. Kablolu bir bağlantıya erişim olmadan video yüklemek bir acı olabilir. Ek olarak, yol boyunca çok fazla kalite kaybedersiniz ve yükleme hatalarla doldurulabilir. Bu nedenle, kimsenin videolarınızı da görememesinin bir nedeni olabilir. 

TikTok Önbelleği

TikTok uygulamanızı her başlattığınızda düzgün bir numara olur; telefonunuzda bir bilgi önbelleği depolar. Her ne kadar bu endişe verici olmasa da, bir önbellek telefonun uygulamayı tekrar tekrar düzgün bir şekilde başlatmasına yardımcı olarak işlevi sorunsuz hale getirir. Ancak zamanla çok doluyor ve dosyalar bozulabiliyor ve bu nedenle işlevsellik zayıflıyor. 

Uygulamadaki Hatalar

Uygulamanın kendisinde hatalar olması çok olasıdır. Başlangıçta bu, kesintiler veya bağlantı kesilmesi gibi ilk indirmedeki bir hatanın sonucu olabilir. Ayrıca, bir yazılım güncellemesinin düzgün yüklenmemiş veya kesintiye uğramış olabilir. Bunların tümü, soruna neyin neden olabileceğini araştırırken göz önünde bulundurulması gereken faktörlerdir.

Telefonunuzda Kullanılabilir Depolama Alanı

Uygulamaların düzgün çalışması için, telefonunuzun bunu yapabilmeleri için yeterli depolama alanına sahip olması gerekir. Ayrıca, tam kapasite depolamaya sahip cihazlar, uygulamaları optimum düzeyde kullanmayı zor bulabilir. Dolu bir önbellek ve kullanılabilir depolama alanı olmaması, TikTok’un videolarınızı düzgün şekilde yüklemesini zorlaştırabilir. 

Tiktok İzinleri

Uygun izinler olmadan hiçbir uygulama telefonunuzda çalışamaz. Bu nedenle, TikTok’un telefonunuzdan ses veya video yükleme izni olmayabilir ve bu nedenle bunu yapamıyor olabilir. 

Ülkeye Özel Yasak 

TikTok birçok ülkede yasakla karşı karşıya. Bu nedenle, videolarınızı yükleyememeniz veya görememenizin nedeni bu olabilir. TikTok’un ülkenizde yasak listesinde olup olmadığını kontrol edin.

TikTok Videolarım Neden Görünmüyor? Nasıl Düzeltilir

TikTok Videolarım Neden Görünmüyor? Nasıl Düzeltilir
TikTok Videolarım Neden Görünmüyor? Nasıl Düzeltilir

Yukarıda ana hatlarıyla belirttiğimiz tüm sorunlar için kolay düzeltmeler mevcuttur. Bunları boş zamanınız olduğunda veya TikTok’unuzla ilgili bir sorunla karşılaştığınızda yapabilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir harici malzemeye ihtiyacınız olmayacaktır. Sadece telefonunuz yeterli olacaktır. 

TikTok Videoların Görüntülenmesi için İnternetinizi Yeniden Başlatın

TikTok videolarınızın görünmesinden ve diğer kullanıcılar tarafından erişilememesinden internet bağlantısının sorumlu olduğunu belirlediyseniz, önce internet bağlantınızı yeniden başlatmalısınız. TikTok’u bir veri planında çalıştırmak, yüklemeleri de etkileyebilir, bu nedenle video gönderirken güçlü bir internet bağlantısı olduğundan emin olun. 

Yönlendiriciye yakınlık da sorunlara neden olabilir. Yönlendiriciye çok yakınsanız, sinyalleri de yüklemenizi engelliyor olabilir. İnternet bağlantısını kestikten sonra yeniden başlatmadan önce en az 10-15 saniye beklediğinizden emin olun.

TikTok Otomatik Video Oynatma Kapatma yazımız ilginizi çekebilir.

TikTok Önbelleğinizi Temizleyin

Daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için TikTok önbelleğinizi temizleyin. Önbellek gibi kelimelerin ezici olduğunu biliyoruz, ancak pasta kadar kolay. Sadece belirtilen adımları izleyin:

 • İlk olarak TikTok uygulamasını açın
 • İkinci olarak, Profil simgenize tıklayın
 • Üçüncüsü. sağ üst köşedeki üç çizgiyi seçin
 • Önbelleğe ve Hücresel Verilere gidin 
 • Son olarak, Önbelleği Temizle’ye dokunun

Tüm önbellek dosyaları otomatik olarak silinecektir. Ek olarak, önbellek dosyalarının doğrudan Android Ayarları’ndan da silinebileceğini, ancak uygulamanın iPhone’dan tamamen silinip yeniden yüklenmesi gerektiğini belirtmek gerekir. 

Uygulamayı Sil ve TikTok Videoları Görüntülemek için Yeniden Yükle

Uygulamanızın neden çalıştığı hakkında çok fazla ayrıntıya girmeden hızlı bir düzeltme, uygulamanızı silip yeniden yüklemeniz yeterlidir. Uygulamayı telefonunuz için belirtilen şekilde kaldırın ve kaldırma işleminin etkili ve eksiksiz olduğundan emin olmak için cihazınızı yeniden başlatın. Şimdi, Uygulamanıza veya Play Store’a gidin ve uygulamayı yeniden yükleyin. Uygulamaya tekrar giriş yapmadan önce yeniden başlatmanızı öneririz. 

Cihaz Depolama Alanında Yer Açın 

Önbelleğinizde yer açmak harika ama cihaz depolama alanınızda da yer boşaltması gerekiyor. Gereksiz uygulamaları deneyin ve silin. Hangi uygulamaların telefondan en fazla gücü tükettiğini ve hangilerinin arka planda çalıştığını not edin. Depolama alanını temizledikten sonra TikTok, düzgün çalışması için gereken verileri indirmek için yeterli alana sahip olacaktır. 

TikTok İzinlerini Kontrol Edin

TikTok’un kameranıza ve sesinize erişmek için izne ihtiyacı var. Bu izinlerin reddedilmediğinden emin olun. Bu konuda nasıl gideceğiniz, sahip olduğunuz telefona bağlıdır. Android telefonlar için:

 • Ayarlara git
 • Uygulamaları Seçin
 • TikTok’a gidin
 • İzinler’e tıklayın
 • İzin Ver’e basın

iPhone’lar için:

 • Ayarlara git
 • TikTok’a gidin 
 • Etkinleştirmek için Mikrofon ve Kamera üzerindeki düğmeyi hareket ettirin

ETİKETLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir