İnstagram Hikaye Kutucukları Büyüdü (Kutucuklar Nasıl Küçülür?) Çözüm Önerileri…

İnstagram Hikayeler Kutucukları Büyüdü (Kutucuklar Nasıl Küçülür?) Çözüm Önerileri...
Download
0/5 No votes
Developer
Instagram
Report this app

Description

Sosyal medya platformları arasında popüler bir yere sahip olan Instagram, hikaye özelliğiyle kullanıcıların anılarını ve günlük yaşamlarından kesitler paylaşmalarına olanak tanıyor. Ancak bazı durumlarda, bu hikaye kutucuklarının büyümesi, kullanıcıların deneyimini olumsuz etkileyebilir. İşte Instagram’daki bu sorunun nedenleri ve nasıl çözülebileceği hakkında bilgi.

İnstagram, günümüzde milyonlarca kullanıcıya sahip popüler bir sosyal medya platformudur. Kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşabileceği bu platformda, hikayeler özelliği oldukça sık kullanılır. Ancak bazı durumlarda, bu hikayeler her zamankinden daha büyük görünebilir ve kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebilir. Bu yazıda, İnstagram hikayelerinin büyüdüğü durumlarla karşılaştığınızda nasıl küçültebileceğinizi öğreneceksiniz.

İnstagram Hikayeler Büyüdü

Instagramda Neden Büyüyen Hikaye Kutucuklarıyla Karşılaşılır?

Instagram hikaye alanında yaşanan bu sorun, aslında çok fazla kullanıcı tarafından karşılaşılmayan ancak zamanla çoğu kişinin denk gelebileceği bir problem. Uygulamayı açtığınızda daha önceden normal boyutlarda gördüğünüz hikayeler, birdenbire büyük boyutlara ulaşarak sayfanın en üstünde oluşturulan alanda gözükür. Bu durum hem kötü görünüm sunar hem de arkadaşlarınızın paylaştığı hikayelere rahat bir şekilde ulaşmanızı zorlaştırır.

İnstagram Hikayeler Büyüdü

İnstagram, günümüzde milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir sosyal medya platformudur. Kullanıcıların fotoğraf ve videoları paylaşarak etkileşime geçtiği bu platformda zaman zaman bazı problemler ortaya çıkmaktadır. Bu makalede, İnstagram hikayelerinin büyüme sorunu olarak adlandırılan ve nadir karşılaşılan bir problem ele alınacak ve bu sorun için çözüm önerileri sunulacaktır.

Nasıl Çözülür?

İnstagram Hikaye kutucukları nasıl düzelir

İnstagram hikayeleri, 24 saat süreyle görünür olan paylaşımlardır. Ancak büyüme sorunu denilen durumda, yüklenen hikayelerin boyutlarında değişiklikler meydana gelmektedir. Normal koşullar altında bu sorunla karşılaşmayan kullanıcılar için çözüm yöntemleri bulmak zor olsa da, bazı potansiyel çözüm önerileri mevcuttur.

İnstagram Apk Hileli yazımız ilginizi çekebilir.

 1. Uygulamayı Güncelleme
  Kullanıcının karşılaştığı büyüme probleminin temelinde uygulamanın eski bir sürümüne sahip olması olabilir. İlk olarak kullanıcının, İnstagram uygulamasının en son sürümüne güncelleme yapması önerilir. Bu işlemle beraber büyüme sorunu genellikle ortadan kalkabilecektir.
 2. Uygulama Önbelleğinin Temizlenmesi
  Büyüme sorunu, İnstagram uygulamasının önbelleğinde biriken veriler nedeniyle ortaya çıkmış olabilir. Bu durumda kullanıcının, uygulama ayarlarından İnstagram’a gitmeli ve “Depolama” seçeneğine tıklayarak “Önbelleği temizle” seçeneği ile önbellek temizliği yapması gerekmektedir.
 1. Farklı Bir Cihazla Deneme
  Eğer güncelleme ve önbellek temizliği ile sorun hala devam ediyorsa, kullanıcı mobil cihazından kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünerek farklı bir cihazla İnstagram hikayelerini yüklemeyi deneyebilir.
 1. Cihazınızı Kontrol Edin: Eğer uygulamanız güncel olmasına rağmen hikaye kutucukları büyümeye devam ediyorsa, bu durum cihazınızın yazılımından veya donanımından kaynaklanabilecek bir sorundan ortaya çıkıyor olabilir. Cihazınızdaki ayarlarını kontrol ederek, arka plan uygulama ayarlarının düzgün çalıştığından ve herhangi bir zararlı yazılıma sahip olmadığından emin olarak hikaye kutucukları probleminizi çözmeyi deneyebilirsiniz.
 2. İnternet Bağlantısını Kontrol Etme
  İnternet bağlantısı da hikayelerin büyüme sorunuyla ilgili olabilir. Kullanıcının Wi-Fi veya mobil veri bağlantısını kontrol etmesi ve gerekiyorsa bağlantıyı yenilemesi iyi bir çözüm olabilir.
 1. İnstagram Destek Ekibine Başvurma
  Eğer yukarıdaki yöntemlerle problem çözülmemişse, kullanıcı bu durumu İnstagram destek ekibine bildirmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *