Mithrain PUBG Ayarları Grafik Hassasiyet 2024 FPS

Mithrain PUBG Ayarları, oyunu oynamadan önce bu ayarların yapılması oyuncular için oldukça önemli bir husustur. Oyuna başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey oyun ayarlarını en yüksek performans alacağınız şekilde ayarlamaktır. Biz sizler için profesyonel oyuncuların oynadığı ayarları analiz ettik ve siz oyun severlere yaptığımız pubg ayarlarını yazımızda anlatıyoruz. Bu yazımızda oyun için grafik hassasiyet ayarlarına kadar her konuda bilgi sahibi olacaksınız.

PUBG oyun ayarları herkesin kendine göre yapılması gereken özel ayarlardır fakat bir çok oyuncu bu ayarları nasıl yapılacağını bilmiyor. Bu yüzden en çok tercih edilen PUBG ayarlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Mithrain PUBG Ayarları

PUBG Ayarları En İyi 2024

PUBG Hassasiyet Ayarları

Oyunda hem rekabet avantajı için en iyi PUBG ayarlarını hem de PUBG’de FPS’nin nasıl artırılacağına ilişkin en iyi ayarları açıklayacağız . PUBG grafik ayarları – FPS nasıl artırılır ve görünürlük ve rekabetçi oyun için en iyi PUBG ayarları…

Mouse Ayarları

FPS oyunlarında dikkat edilmesi gereken hususların en başında gelen kullandığınız mousedir. Profesyonel oyuncuların en çok tercih ettiği mouse Logitech G Pro Wireless. Sizler bu fareyi almak zorunda değilsiniz.

Pubg Mouse Ayarları

Mouse DPI Ayarı

Sizler için tavsiyemiz 800 DPI olmasıdır.

Fare hassasiyeti konusunda, profesyonellerin %82’si 800 veya daha düşük bir DPI kullanıyor. Profesyoneller 400 DPI ve 800 DPI arasında bir tercih yapıyor. Bunun nedeni profesyonel oyuncuların daha önceden CS:GO gibi FPS oyunları oynamış olmasıdır.

DPI kendi kişisel ayarınız olmalıdır. Benim tavsiyem en fazla 800 olması. Neredeyse çoğu profesyonel oyuncuda 800 DPI kullanır.

Oyun farelerin 1600 ve üstü DPI vardır fakat bunlar gerçekten anlamsız geliyor.

Oyun İçi Pubg Hassasiyet Ayarı

Oyun İçi Pubg Hassasiyet Ayarı
Oyun İçi Pubg Hassasiyet Ayarı

PUBG oyuncularının kullandığı ortalama hassasiyet ayarları var. PUBG bu değerleri başlangıçta varsayılan olarak 50’ye ayarlamıştır. Oyun içi hassasiyet ayarlarınız kişisel tercihinize ve size neyin rahat hissettireceğine bağlı olarak değişecektir.

Çoğu profesyonel oyuncu mouse hassasiyetini düşük tutar. Düşük hassasiyet, uzak mesafeden vuruşlar yaparken hassasiyet oranının iyi olmasıdır.

Sizin için doğru hassasiyet hem uzak vuruşlar için hem de yakın savaşlar için rahat bir şekilde hareket edebileceğiniz hassasiyet olmalıdır.

PUBG için En İyi Ekran Yenileme Hızı

En Çok Kullanılan Hertz (hz)

Tavsiye edilen 144 hz monitor.

Yaptığımız araştırmalarda tüm profesyonel oyuncular saniyede 60 kareden fazla yenileme hızına sahip bir monitör kullanıyor.

PUBG, saniyede maksimum 144 kare yenileme hızına sahiptir. Kullanılan en düşük monitor 75 kare yenileme hızına sahip ama genellikle 144 kare hızına sahip bir monitor kullanılıyor.

PUBG için En İyi Ekran Yenileme Hızı
PUBG için En İyi Ekran Yenileme Hızı

Oyunda En Çok Kullanılan Ekran Kartı

Profesyonel oyuncular tarafından en çok tercih edilen ekran kartı RTX 2080 TI modeli olarak karşımıza çıkıyor.

PUBG En iyi Ekran Çözünürlüğü

Çoğu oyuncunun tercih ettiği gibi 1920×1080 çözünürlük idealdir. Eğer farklı çözünürlüklere alışıksanız onları tercih edebilirsiniz.

PUBG En iyi Ekran Çözünürlüğü

PUBG En İyi Grafik Ayarları (2023)

Görüntü Ayarları

PUBG Grafik Ayarları

Gelişmiş Görüntü Ayarları

Resimde gördüğünüz ayarları istediğiniz şekilde uygulayabilirisiniz.

  • FPP Kamera Açısı: Bu Ayar varsayılan olarak 90’a ayarlanmıştır. FPP değerini 103’e yükseltmek, birinci kişi modunda performans üzerinde çok az etkisi olur ve daha geniş bir görüş alanı sağlar.
  • İşleme Ölçeği: 100 idealdir değişiklik yapılmasına gerek yok.
  • Kenar Yumuşatma: Kenar yumuşatma ayarı PUBG’deki nesnelerin daha az pürüzlü kenar görünmesini sağlar. Eğer ekran kartınız iyiyse bunu yüksek yapabilirsiniz. Değilse düşürebilirsiniz.
  • Rötuş: Aydınlatma efektleriyle ilgilidir. Oyunun görsel olarak daha hoş görünmesine sağlar, kare hızınız üzerinde de ağır bir etkisi vardır. Bunu Çok Düşük olarak ayarlayın, saniyede kare sayısını öldürmeden görsel avantajlardan bazılarını feragat edeceksiniz ama takılmadan oyun oynayacaksınız.
  • Gölge: Eskiden bu ayar çok düşük olarak ayarlanamazdı şimdi yapılan yeni optimizasyonlar sayesinde bu değişti. Gölgeler sadece çok fazla işlem gücü almakla kalmaz, aynı zamanda kare hızınızı da azaltır, aynı zamanda daha karanlık binalarda görülmesini zorlaştırarak görünürlüğü azaltabilir. Bunu çok düşükte tutmalısınız. Size hem daha fazla FPS verecek hem de karanlıkta rakiplerinizi daha iyi göreceksiniz.
  • Doku: Doku, bu listedeki en kullanışlı ayarlardan biridir, çünkü düşmanları tespit etmenizi kolaylaştırabilir. Daha güçlü bir sisteminiz varsa, bu ayarı yüksek tutabilirsiniz, ama FPS siniz düşükse bu ayarı düşüğe çekebilirsiniz.
  • Efek: Bu, patlamaların ve dumanın kalitesini belirleyen oldukça yararsız bir ayardır. Aynı zamanda sisteminizi çok fazla yoruyor. Bu ayar çok düşük olmalı. Bunu Çok Düşük olarak ayarlamalısınız, bu sayede son dairede FPS isiniz hala aynı kalır ve oyununuzda donmalar yaşanmaz.
  • Yeşillik: Çok Düşük olarak ayarlayın. Bu ayar yüksek olduğunda yeşilliklerin daha güzel ve dolgun görünmesini sağlar. Bu da FPS’in düşmesine neden olur. Bazı durumlarda rakiplerinizi görmeyi engeller. Örneğin Erangel’in bazı kısımlarında çimlerde saklanan düşmanları tespit etmeyi zorlaştırabilir.
  • Görüş Mesafesi: Yalnızca görüş mesafesindeki nesnelerin oluşumunu etkiler araçların veya oyunculara hiç bir etkisi yoktur. Bu ayarın sisteminiz üzerinde oldukça düşük bir etkisi vardır, ancak çok düşükte görmeniz gerekenleri genellikle yeterince görebildiğiniz için, ultra üzerinde olmanın büyük bir rekabet avantajı yoktur. Benim tercihim Çok Düşükte olması çünkü yüksek olunca da hiç bir etkisi olmayacak.
  • V-Sync: Ekrandaki görüntü geçikmesini azaltmak için kapalı olması gerekiyor.

Mithrain PUBG Ayarları

Grafik Ayarları

Mithrain PUBG Ayarları
Mithrain PUBG Ayarları

Gelişmiş Grafik Ayarları

PUBG PC sistem gereksinimleri ve önerilen özellikler

Son olarak, Battlegrounds’ın sistem gereksinimlerinin ne olduğunu bilmenizde fayda var diye düşünüyorum. 

Sistem Özellikleriminimum sistem gereksinimleri
İşletim Sistemi (OS)64 bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
İşlemcii3-4340 / AMD FX-6300
Hafıza6 GB RAM
grafiknVidia GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectXSürüm 11
genişbant internet bağlantısı
Bellek30 GB kullanılabilir alan
PUBG PC sistem gereksinimleri ve önerilen özellikler

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Mithrain PUBG Ayarları ve en iyi grafik ayarlarının gerçekten duruma göre değiştiğini hatırlamakta fayda var. Sisteminiz, daha zorlu bazı ayarları düşürmenizi gerektirebilir veya daha zorlu olanları ortalamanın biraz üzerinde yükseltmenize izin verebilir.

1 yorum "Mithrain PUBG Ayarları Grafik Hassasiyet 2024 FPS"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir