Instagram Hikaye Paylaşamıyorum (2023)

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum : Instagram, platformdaki diğer hesaplarla etkileşim kurmamıza izin veren bir dizi harika özelliğe sahiptir. Ancak her zaman olması gerektiği gibi çalışmayabilirler. Instagram Hikaye Paylaşamıyorum ve Instagram hikaye atamama sorunlarla karşılaştıysanız, doğru yere geldiniz. Bu yüzden bu sorunun birkaç farklı nedeni olabilir.

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum konulu oluşan hataları düzeltmek için sizlere adım adım olarak anlattığımız yazımızı okumanızı öneriyoruz. 

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum (2022)
Instagram Hikaye Paylaşamıyorum (2022)

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum Sorunu

Her şeyden önce, Instagram üzerinden neden hikaye paylaşamıyorum? sorununun birden fazla nedeni olabilir. Yapmaya çalıştığınız eyleme bağlı olarak çeşitli farklı nedenler vardır. En yaygın olan sorunlar şunlardır:

  • Instagram sunucu hatası
  • İnternetiniz kapalı
  • Ban Yedin yani yasaklandın
  • Hesabın kilitlendi
  • Güncelleme sorunu
  • Instagram şartlarını ihlal etme
  • Farklı bir hikaye yükleme
  • Varsa ikinci bir hesap kullanın

Instagram sunucu hatası mı var?

Bu, Instagram’da oldukça sık görülen bir durumdur ve platformun diğer kullanıcılarının herhangi bir sorun bildirdiği, sorunların ne olduğu ve düzeltilip düzeltilmediği gibi bilgilere down detector gibi bir site üzerinden bakılabilir. Site üzerindeki Rapor sayısı ortalama miktardan önemli ölçüde yüksekse bir sorunu işaret eder.  Rapor son 24 saat içinde gönderilen sorun raporlarının bir görünümünü gösterir. 

Ne yazık ki, bunun bir Instagram hatası olması nedeniyle, düzeltmek için bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Ancak düzenli olarak yenileyebilir ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

İnternetiniz kapalı ya da kesilmiş olabilir

İnternetiniz kapalı ya da kesilmiş olabilir. İnternetsiz bir Instagram üzerinden hikaye yayınlamaya çalıştığınızda, yükleme ekranında kaldığını ve yüklenmediğini fark edeceksiniz. Sonunda, bir hata alırsınız. Wi-Fi’nizi devre dışı bırakarak ve hikaye paylaşmak için mobil verileri kullanmayı deneyin. Bu sorunu çözerse, modeminizi yeniden başlatmanızda fayda vardır. Ancak, mobil verilerinizle veya wifi bağlantınızla hala çalışmıyorsa, incelemeleri için sorunu Instagram’a bildirmenizi öneririz.

Yasaklandınız veya hesabınız kilitlendi

Çok sayıda yorum yazdıysanız, kısa sürede çok sayıda hashtag kullandıysanız veya birbiri ardına çok sayıda fotoğraf beğendiyseniz, bir antispam filtresine basmış olabilirsiniz. Bu, hesabınızın bir süre kilitli kalmasına neden olabilir, yani hesapta başka bir işlem yapılamaz. Çoğu hesap kilidi oldukça hızlı bir şekilde sona erer. Instagram uygulmasından çıkış yaptıysanız ve giriş yapılmıyor ise, hesabınız yasaklanmış olabilir. Durumun böyle olduğunu fark ederseniz, Instagram desteği ile iletişime geçin.

Güncellemeler

Tüm uygulamalarda olduğu gibi, eski bir sürüm kullanıyorsanız, uygulamanın olması gerektiği gibi çalışmamasını bekleyebilirsiniz. Uygulama mağazanıza gidin ve en son sürümün kurulu olduğundan emin olun. Güncel değilse, uygulamanın güncellenmesine ve yeniden açılmasına izin verin.

Instagram şartlarını ihlal ettiniz

Hizmet şartlarını ihlal ettiğinize dair Instagram’dan gelen bildirimler için e-postalarınızı kontrol edin. Bazen Instagram, uygunsuz bir şekilde kullanılmışlarsa hikaye yayınlama yasağı uygulayabilir.

Farklı bir hikaye yüklemeyi deneyin

Hikayenizde farklı bir hikaye yüklemeyi deneyin. Yayınlanırsa, cihazınız veya hesabınızın aksine var olan içerikle ilgili bir sorun olabilir.

Varsa ikinci bir hesap kullanın

İkinci bir hesabınız varsa, şimdi onu kullanma zamanı. Hikayeyi o hesaptan göndermeyi deneyin veya ikinci bir hikayeniz yoksa, bir arkadaşınızdan bir hikaye yayınlamasını isteyin ve bunu yapıp yapamayacağını görün. Yapamıyorlarsa, Instagram tarafında bir hata olması muhtemeldir. Bu nedenle, ne yazık ki bu konuda hiçbir şey yapamayacaksınız.

Yukarıdaki sorun giderme işlemlerinin hiçbiri işe yaramazsa ve “Instagram Hikaye Paylaşamıyorum” sorunu hala çözemiyorsanız, muhtemelen kontrolünüz dışındadır. Instagram’a hatayı düzeltmesi için zaman tanıyın ve 12-24 saat sonra bir değişiklik fark etmezseniz daha fazla bilgi için destek masasına ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir