instagram Checkpoint Required Hatası Çözümü (2024)

instagram Checkpoint Required Hatası ile karşılan Instagram kullanıcıları için çözüm nedir detaylı olarak sizler için araştırdık. Bu İnstagram hataları için sürekli sizlere rehber niteliğinde yazılılarımızı yazmaya devam ediyoruz.

Instagram Checkpoint Required

Instagram Checkpoint Required hatası ile karşılaşan kullanıcılar sorunun neden kaynaklı olacağı hakkında herhangi bir şey bilmemekle birlikte Instagram Checkpoint Required hatası çözümü nasıl yapılır bunun hakkında’da bilgi sahibi değiller.

Bu konu ile detaylı araştırmalarımız sonucunda Instagram Checkpoint Required hatası nasıl kaldırılır ve hatasız bir şekilde Instagram hesabımıza nasıl giriş yapabiliriz sizlere detaylı olarak anlatarak hatanın çözümünü sağlayacağız.

Add Your Birthday İnstagram Nedir? Nasıl Kapatılır? yazımız ilginizi çekebilir.

Instagram Checkpoint Required Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram Checkpoint Required hatasının çıkmasının nedeni olarak karşımıza gelen araştırmalar sonucu kullanıcının daha önceden kullanmış olduğu Instagram takipçi hilesiInstagram beğeni hilesi gibi hizmetlerden dolayı Instagram hesabı girişinde SMS doğrulaması sonucunda hatalı giriş nedeniyle karşımıza çıkıyor.

Instagram Checkpoint Hatası Neden Kaynaklanır?

Instagram Checkpoint Required hatasının çıkması kullanıcıların kullanmış olduğu 3. parti beğeni veya takipçi hilesi ya da takip etmeyenleri görüntüleme gibi uygulamalar nedeniyle karşımıza çıkmaktadır.

  • Checkpoint Required çözümü ile alakalı bilgi için ilk olarak Instagram hesabımıza bilgisayarımız üzerinden şu linke tıklayarak İzinli Uygulamalar sekmesine giriş yapmamız gerekmekte;
  • Bu sekmeye giriş yapmakla birlikte karşımıza çıkan 3. Parti takipçi veya beğeni hilesi gibi uygulamaları Instagram hesabımıza bağlantısını koparmak için uygulamaları kaldırma işlemi yapmamız gerekmektedir.
  • Instagram hesabımıza bağlı uygulamaları kaldırdıktan sonra hesabımızın şifresini yeniliyoruz.
  • Şifre yenileme işlemini telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan yapabilirsiniz.

Şifre yenileme sonrasında tekrardan 3. parti bilinmedik uygulamalara Instagram hesabınızla girmeyin, aksi taktirde hesabınız askıya alınabilir.

  • Şifremizi yeniledikten sonra Instagram hesabımıza güvenli bir şekilde telefonumuzdan Checkpoint Required hatası almadan giriş yapabiliriz.
  • Hata devam ettiği taktirde birkaç saat bekledikten sonra yine aynı cihaz üzerinden girmeyi deneyebilirsiniz.

Instagram Sürekli Checkpoint Required Hatası Çıkıyor

Instagram Checkpoint Required hatasının sürekli çıkmasının sebebi halen daha 3. parti beğeni, takipçi veya takip etmeyenleri bulma gibi Instagram bünyesi altında olmayan farklı uygulamalardan dolayı karşınıza gelmektedir, bu uygulamaları hesabınız üzerinden kaldırmadığınız taktirde Instagram güvenlik amacıyla hesabınızı şifreliyor ve SMS doğrulaması çıktığında hatalı kod girişimi sonrasında hata veriyor.

Bu hatanın çözümü için yukarıda listeli şekilde anlatmış olduğumuz adımları ilerleyerek sizde Instagram hesabınızda bu hatanın sürekli çıkmasını engelleyerek güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Hata ile alakalı farklı bir konu veya çözüme kavuşturamadığınız durumda bizlere aşağıda bulunan yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir