GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? GTA6 2023 Yılında Çıkacak mı? GTA 6 Sistem Gereksinimleri ve Tüm Gelişmeler…

GTA 6 Günümüzde, oyun dünyasının en popüler ve en çok beklenen oyunlarından biri şüphesiz ki GTA 6’dır. Oyuncuların merakla beklediği ve sürekli gündeme gelen bu oyun hakkında, ne zaman çıkacağına dair kesin bilgiler henüz mevcut değil. Bu yazımızda, GTA 6’nın ne zaman çıkabileceğine dair tahminler ve beklentilere değineceğiz.

Grand Theft Auto (GTA) serisi, ilk olarak 1997’de piyasaya sürüldü ve o günden bu yana oyuncuların yoğun ilgisini çekmeyi başardı. Serinin son oyunu olan GTA 5, 2013 yılında piyasaya sürüldü ve dünya genelinde inanılmaz bir satış rakamına ulaştı. Bu başarının ardından, oyuncular doğal olarak yeni oyun GTA 6 için gün saymaya başladılar.

Yıllarca süren söylentiler ve spekülasyonların ardından Rockstar Games sonunda GTA 6 nın çıkacağı tarihi  resmi web sitesinde duyurdu.

GTA 6

Grand Theft Auto 6 ne zaman çıkacak?

Oyunun yapımcısı Take-Two, şirketin 2014 yılından bu yana yeni oyunun üzerinde çalıştığını, sürenin bu kadar uzamasının arkasında yatan sebebin ise GTA VI’nın devasa bir haritaya sahip olması olduğunu açıkladı.

Gerçekten de şirket tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında, haritanın 500 saatin üzerinde bir oynanış süresi vadetmesi, oyuncuları müthiş bir maceranın beklediğini gösteriyor. Tabi bu kadar büyük haritalı bir oyun demek, yüksek performansa sahip bir cihaz demek onu da hatırlatalım.

Peki, GTA 6 ne zaman çıkacak? Rockstar Games şirketi tarafından resmi olarak yapılan bir açıklama henüz olmasa da, oyun dünyasında yapılan tahminler ve sızdırılan bilgilere göre oyunun en erken 2023-2024 yılları arasında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Birçok önemli kaynak bu tahmini desteklese de, kesin bir tarih vermek şu an için mümkün değil.

GTA 6 VICE CITY’DE Mİ GEÇECEK?

GTA 6’dan gelen yeni iddialara göre, önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmesi beklenen yeni seri günümüz Vice City’sinde geçebilir.

Tom Hendersen’a göre GTA 6, 1980’li ve 1890’lı yıllarda geçmeyecek. GTA Online’a gelen birçok yeniliğin günümüz öğeleriyle dolu olması sebebiyle, GTA 6’da da bu yapının korunacağı düşünülüyor. Ayrıca, oyun ilk piyasaya sürüldüğünde GTA 5 kadar büyük bir haritaya sahip olmayacak. Ancak, dönem içerisinde gelecek güncellemeler ile haritalar ve oyun içi öğeler genişletilecekmiş.

GTA 6’YA AİT OLDUĞU İDDİA EDİLEN EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Dünyanın en popüler oyun serilerinden olan GTA’nın yeni oyunu hakkında bugüne kadar pek çok sızıntı ortaya çıktı. Bu defa ortaya çıkan sızıntı doğrudan bir GTA RP oyuncusu tarafından ortaya atıldı. Popüler oyuncu r/Robultz tarafından yapılan son sızıntıya göre, GTA 6’ya ait olduğu iddia edilen bir görüntü paylaşıldı. Yayınladığı görüntülerin kaynağının kim olduğunu söylemeyen oyuncu, sızıntının oyun dünyasında saygın bir isimden geldiğini belirtti.

gta6 ekran görüntüleri

GTA 6 hakkında çok fazla detay alamadığını söyleyen r/Robultz ‘un paylaştığı görüntüler sosyal medyada büyük yankı buldu. Pek çok kişi sızıntıdaki görsellerin sahne olduğunu, aslında paylaşılan görüntülerin Cities:Skylines’dan olduğu iddia edildi.

GTA 6 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Grand Theft Auto 6 – PC için Minimum Gereksinimleri önceki oyunlara göre şekillendirildi.

 • İşletim Sistemi: Win 10 64
 • İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz / AMD FX-8350
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 390 veya NVIDIA GeForce GTX 970 4GB
 • VRAM: 4 GB
 • Sistem Belleği: 8 GB RAM
 • Depolama: 100 GB Sabit disk alanı

DirectX 12 Uyumlu Ekran Kartı

Grand Theft Auto 6 PC için Önerilen Gereksinimler

 • İşletim Sistemi: Win 10 64
 • İşlemci: Intel Core i7-8700K 6-Core 3.7GHz / AMD Ryzen R7 1700X
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX Vega 64 Liquid 8GB veya NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti
 • VRAM: 8 GB
 • Sistem Belleği: 16 GB RAM
 • Depolama: 55 GB Sabit disk alanı

GTA 6 Özellikleri

GTA 6’nın çıkış tarihi ile ilgili belirsizlik devam ederken, oyunun hangi özelliklere sahip olacağına dair de çeşitli dedikodular dolaşıyor. İşte o beklentilerden bazıları:

1. Geniş Bir Harita: GTA 6’nın piyasaya sürülmesiyle birlikte, oyuncuların kullanabileceği daha geniş ve gerçekçi bir harita bekleniyor. Şehirlerin ve bölgelerin yanı sıra ormanlık alanlar ve dağlar gibi doğal güzelliklerin de bulunacağı düşünülüyor.

2. Hikaye Modu: Oyuncular, GTA 6’da daha kapsamlı ve etkileyici hikaye modları bekliyor. Yeni karakterler, görevler ve sürpriz sonlar ile zenginleştirilmiş bir hikaye deneyimi sunulması muhtemel.

3. Grafikler: Gelişen oyun teknolojisi ile birlikte, GTA 6’nın çok daha gelişmiş grafiklere sahip olması bekleniyor. Özellikle PlayStation 5 ve Xbox Series X gibi yeni nesil konsollarla uyumlu olması, grafiklerin daha gerçekçi ve etkileyici olmasını sağlayabilir.

İlgili Yazılar

GTA 6 Apk İndir 2023 / Gta 6 Nasıl İndirilir?

Gta 5 Apk İndir Full Bedava

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir