En İyi Savaş Oyunları 2023

Hangi savaş oyunlarına zaman ayırmaya değer? PC oyunları dünyasında savaş bir nevi varsayılan oyunlar olduğu için cevaplaması zor bir soru. İster 2. Dünya Savaşı’nda yeniden savaşıyor olun, ister Battlefield’da bazukalarla uçakları havaya uçuruyor olun, bu asla değişmez. PC oyunları, DC Comics’in bir keresinde güzel bir şekilde ifade ettiği gibi, Sonsuz Kriz durumundadır ve sadece ‘en iyi’ye odaklanmak isteseniz bile, seçim yapmakta zorlanmıyoruz.

En İyi Savaş Oyunları

Yine de, daha sakin ücretsiz oynama seçeneklerinden tarihin en ciddi çatışmalarından bazılarını kapsayan ciddi strateji oyunlarına kadar, PC’deki en iyi savaş oyunlarından bazı önemli noktaları sizin için seçtik.

PC İÇİN SAVAŞ OYUNLARI

En iyi savaş oyunları şunlardır:

 • Enlisted
 • World of Tanks
 • World of Warships
 • War Thunder
 • Panzer Corps 2
 • Hearts of Iron IV
 • Brothers in Arms: Road to Hill 30
 • Valiant Hearts: The Great War
 • This War of Mine
 • Battlefield 5
 • Unity of Command 2
 • Arma 3
 • Company of Heroes 2: Ardennes Assault
Enlisted

1.Enlisted

Enlisted, İkinci Dünya Savaşı’nda geçen çok oyunculu bir nişancı oyunudur ve özünde bu türden devrim yaratabilecek akıllı, yenilikçi bir fikir vardır. Özel rollere sahip askerlerden oluşan bir piyade mangasının komutanısınız. Yapay zeka takım arkadaşlarına emir verebilirsin ama aynı zamanda onlarla istediğin zaman bedenlerini değiş tokuş edebilirsin.

Bir düşman siperine topçu bombardımanı yapmak ister misiniz? Telsiz operatörünüze geçin. Elinde alev makinesi olan adam senden daha çok eğleniyor gibi mi görünüyor? Devralın ve onları aydınlatın. Enlisted’de aksiyon nerede olursa olsun her zaman gidebilir ve ekibinizin beraberinde getirdiği oyuncaklardan herhangi birini kullanabilirsiniz.

Enlisted’ı ücretsiz oynayın.

WORLD OF TANKS

2.WORLD OF TANKS

Tanklar, modern savaşta oldukça önemli bir rol oynamaktadır, öyle ki Wargaming, mekanik suçlulara kendi çok oyunculu oyunlarını vermiştir. World of Tanks yaklaşık on yıldır devam ediyor ve bu süre içinde klasik tankların listesi 400’ün üzerine çıktı ve hatta bazı zırhlı araçları ve diğer WW2 meraklılarını içeriyor.

Bu 400’den fazla aracın tümü, seçtiğiniz yükseltme yolunda sürekli olarak bir sonraki parlak metal ölüm makinesine ilerleme kaydedeceğiniz tanka karşı tank ölüm maçında yüzlerce saat boyunca öğreneceğiniz benzersiz istatistiklere ve niteliklere sahiptir.

World of Tanks üretsiz oyna

WORLD OF WARSHİPS

3.WORLD OF WARSHİPS

Tanklar kendi dünyalarına sahiplerse, savaş gemilerinin de aynı muameleyi görmesi doğru olur. World of Warships, ilerleme mekaniği açısından dayanıklı muadilini yansıtır, ancak savaşın parçaladığı şehirlerden açık sulara geçiş, çok farklı bir oyun türü yaratır. Torpidolar ve top barajları, hedeflerine çarpmadan önce saniyeler içinde yol alır ve büyüleyici bir çalım ve kaçma savaşı yaratır. Güvenmek için çok az sipere sahip olan savaş gemisi komutanlarının, menzilden patlatma ve düşman atışlarını okuma konusunda rahat olmaları gerekir.

World of Tanks gibi, Warships de her türlü durgunluk hissini ortadan kaldıran bitmeyen yeni gemiler, oynanış değişiklikleri ve mevsimlik olaylara tabidir. Artı , Wargaming’in oyuna aboneler getirmeye çalıştıklarını onayladığı için yakında en iyi denizaltı oyunları arasına girebilir.

World of Warships ücretsiz oyna

WAR THUNDER

4.WAR THUNDER

Yedi yıllık sürekli güncelleme ve iyileştirmelerden sonra, War Thunder kadar eksiksiz çok oyunculu savaş oyunları çok azdır. İster havadan it dalaşlarını, ister tank savaşlarını veya deniz savaşlarını tercih edin, War Thunder aslında üç simülasyon oyununun bir arada toplanmış halidir. Yani gerçekten seçim yapmak zorunda değilsiniz – son güncellemeler, karışıma helikopterler ve modern askeri araçlar bile ekledi.

Hangi savaş alanında oynamayı seçerseniz seçin, War Thunder’ın gerçekçi balistik modellemesi ve dikkat ayrıntıları, istediğiniz kadar otantik bir deneyim vaat ediyor. Her araç içten ve dıştan özenle modellenmiştir.

War Thunder ücretsiz oyna

PANZER CORPS 2

5.PANZER CORPS 2

Panzer Corps 2, klasik savaş oyunu Panzer Corps’un uzun zamandır beklenen devamı. Dokuz yıllık geliştirme sürecinden sonra, bu yeni savunmamızı patlattı ve 1.000’den fazla birim türü, 61 tek oyunculu senaryo ve hem solo hem de çevrimiçi oyun için rastgele bir harita oluşturucu ile bizi bunalttı.

Bu yeterli değilse, 4K desteği, birimler için özel kamuflajlar ve nişanlar ve çeşitli konumlar, mevsimler ve hava durumu için düzinelerce harita görünümü de var. Zaten 2. Dünya Savaşı’nın her yılını ayrıntılı bir şekilde kapsayan ve bu dönemde belirlenen diğer oyunlarda her zaman kapsanmayan senaryolar sunan sağlıklı bir DLC genişletmesi enjeksiyonu da alıyor. 

6.HEARTS OF IRON IV

Panzer Corps 2, bireysel savaşlara ve tiyatrolara odaklanarak çok fazla derinlik ve ayrıntı sunarken, Paradox Interactive’in 2. Dünya Savaşı  büyük strateji oyunu Hearts of Iron IV, daha fazla sanal alan yaklaşımı sağlar. Size araçları, aktörleri ve hem tarihsel hem de tarihsel olmayan geniş bir potansiyel seçenek yelpazesi sunar.

BROTHERS IN ARMS: ROAD TO HILL 30

7.BROTHERS IN ARMS: ROAD TO HILL 30

Özgünlük, en iyi savaş oyunlarının tümü için sorgulanabilir bir sorudur – kusursuz bir şekilde yeniden yaratılmış herhangi bir savaş alanı, dehşetleriyle yaşama deneyimini nasıl yakalayabilir? İlk Silah Arkadaşları, Amerika Birleşik Devletleri’nin 101. Hava İndirme Tümeni’nde D-Day’de düşman hatlarının gerisine düşen bir paraşüt piyade alayının gerçek hikayesini anlatarak büyük bir başarı elde etti.

Seviyeler, 40’ların Normandiya’sında çekilen tarihi keşif fotoğrafları etrafında tasarlandı ve araştırmalar, hem gazilerle yapılan röportajları hem de savaş taktikleri üzerine sınıf derslerini içeriyordu. Sonuç, interaktif bir Band of Brothers’a sahip olduğumuz en yakın şey olmaya devam ediyor ve en nadir olan şey – saygılı bir nişancı ve en iyi 2. Dünya Savaşı oyunlarından biri.

8.VALIANT HEARTS: THE GREAT WAR

Bir oyun size bir silah verip sizi yolunuza çıkardığında, öldürme sayılarını düşünmeye başlamanız, dahil olduğunuz her şeyde karşıt rolü üstlenmeniz için zaten teşvik edilmiş oluyorsunuz. Valiant Hearts, çoğu savaş oyunundan farklıdır: Fransa’yı kasıp kavuran Büyük Savaş’a tanık olmanızı sağlayan nazik bulmacalar ve ara sıra gerçekleşen ritim eylemi alayı.

Valiant Hearts’ın her zamanki gibi yapmaması ve savaşın gerçekliğini yakalamaya çalışması Rayman’ın Ubisoft Montpellier’in takdiridir – bunun yerine çizgi film soyutlamayı tercih eder . Ancak, ortamları ürpertici gerçek dünya tarihinin parçacıklarıyla dolu olduğundan, sanat stili nedeniyle üzücü ayrıntılardan geri kaldığını düşünmeyin.

9.THIS WAR OF MINE

Savaşta herkes asker değildir. Bu, Bosna Savaşı sırasında 1.425 gün boyunca kuşatma altında yaşayan Saraybosna vatandaşlarının deneyimlerine dayanan bir oyun olan This War of Mine’ın sloganı.

Pratik olarak konuşursak, bu, size kömür renkli binaların bir kesiti ve içinde bir varoluş mücadelesi veren insanların korkusuz bir görünümü ile sunulduğunuz anlamına gelir. Hayatta kalma oyunlarının öğelerini örnekleyerek , onların hayatlarını yönetiyorsunuz, onları gün boyunca zanaat ve ticarete yönlendiriyorsunuz ve ardından – keskin nişancılar gittikten sonra – geceleri yiyecek ve ilaç aramak için dışarı gönderiyorsunuz. 

10.BATTLEFIELD 5

EA, Battlefield 1’in Büyük Savaş ortamının ciddiyetini aşmaya geldiğinde çalışmalarını durdurdu. Çok az savaş oyunu bu çatışmanın dehşetini Battlefield 1 kadar betimledi ve sizi Alman İmparatorluk Ordusuna karşı umutsuz bir son mücadelede zamansız ölümleriyle karşılaşan bir dizi genç adamın çizmelerine soktu.

11.UNITY OF COMMAND 2

Unity of Command 2, esas olarak II. Türün son rönesansının en parlak ışıklarından biri ve orijinal oyun iyi olsa da, bu, harita dışı destek seçenekleriyle yeni bir kampanya katmanı ekleyerek onu hemen hemen her yönden geride bırakıyor.

Unity of Command 2, uzak mesafelerdeki malzemeleri yönetme becerinize acımasızca odaklanması ve ayrıca size sunulan güçleri mümkün olan en iyi şekilde dağıtması sayesinde en iyi savaş oyunlarından biridir. Kazanmak, haritayı okumak ve tehlikeli derecede uzun tedarik hatlarına ve sürekli kesinti tehdidine rağmen ordunuzun ilerlemesini sağlayacak cesur, kararlı kampanyalar planlamakla ilgilidir.

12.ARMA 3

Sert çatışma simülasyonunda tek bir isim var ve o da Arma 3. Piyasadaki en iyi savaş oyunu.

Arma 3 bu noktada uzun süredir piyasada ve yeni araçlardan, konumlardan, hatta uzaylıları içeren tek oyunculu bir senaryo DLC’sinden keşfedebileceğiniz çok sayıda DLC seçeneğine sahip. Kendinize meydan okumak istiyorsanız, Arma bunu yapmak için harika bir oyun.

13.C0OMPANY OF HEROES 2: ARDENNES ASSAULT

u anda mevcut olan en güncel Company of Heroes deneyimi olduğu için hem en iyi RTS oyunları listemizde hem de genel olarak en iyi strateji oyunları listemizde yer alıyor.

Ardennes Assault, Company of Heroes 2’nin bir genişleme paketidir ve temel oyunda (biraz zorlu bir başlangıç ​​yapmış olan) yapılan tüm iyileştirmelerin üzerine inşa edilmiştir ve yalnızca hayranların favorisi Amerikan kuvvetlerini geri getiren yeni bir kampanya sunmakla kalmaz, aynı zamanda ayrıca çok tekrar oynanabilir bir his veren dinamik bir kampanya katmanı. 1944 Ardennes harekatında üç bölükten sorumlusunuz ve önemli şehirleri ve bölgeleri ele geçirip elinde tutan Alman karşı saldırısını engellemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir