Age of Conquest 4 Apk / Harita Hilesi

4.28.293

Age of Conquest is a turn-based grand strategy wargame. Command your armies in one of the many ancient and medieval countries including the Roman Empire, the Inca, France, Russia, Japan or the Chinese Dynasties. From Rome to Asian nations, you create your own warring experience. Wage colossal wars solo, against the AI, or take on your gaming friends in cross-platform multiplayer games. Form alliances and fight co-op style with the AI and other players for ultimate victory.
Download APK
4.1/5 Votes: 31,890
Developer
Noble Master Games
Updated
August 17, 2021
Size
31M
Version
4.28.293
Requirements
5.0 and up
Get it on
Google Play
Report this app

Description

Age of Conquest 4 apk , sıra tabanlı bir sisteme sahip büyük bir strateji savaş oyunudur. Daha birçok tarihi ve ortaçağ krallığı arasında Roma İmparatorluğu, İnka İmparatorluğu, Fransa, Rusya, Japonya veya Çin Hanedanları’ndaki kuvvetlerinize komuta edin. Roma’dan Asya’ya kadar her yerde kendi savaş deneyiminizi inşa edebilirsiniz. Platformlar arası çok oyunculu oyunlarda oyun arkadaşlarınızla mücadele edin veya yapay zekaya karşı tek başınıza devasa bir savaş yapın. Nihai başarı için yapay zeka ve diğer oyuncularla ittifaklar kurun ve işbirliği tarzında savaşın.

Genişleme, diplomasi ve ülkenizin maliyesini ve ekonomisini yönetmek, yetenek yelpazesinin bir parçasıdır. Halkınızın mutluluğunu korumak için her türlü çabayı gösteriyorsunuz. Rakiplerinizle ittifaklar kuruyor ve onlarla birlikte savaşıyorsunuz. Göreve hazır olduğunu düşünüyor musun? Adın tarihe mi geçecek yoksa çamura mı gömülecek? Bu destansı tarihi strateji oyununda birliklerinizi toplayın, gezegeni fethedin ve yüceliğe yükselin.

Age of Conquest 4 Apk Harita Hilesi

Age of Conquest 4 Sıra tabanlı oyun ve dünyanın dört bir yanından haritalar içeren büyük strateji oyunu.

 • Tek oyunculu oyunlar için genetik algoritma tabanlı zorlu bir yapay zeka.
 • Hotseat ve platformlar arası çok oyunculu
 • Kooperatif takım oyunlarına katılın
 •  Diplomasi yoluyla ekonomik ve demografik yönetim.
 • Avrupa, kolonizasyon, Asya imparatorlukları, dünya fethi ve daha fazlasını içeren çeşitli harita senaryoları.
 • Oyuncu tarafından değiştirilmiş paketleri depolamak ve dağıtmak için bir harita düzenleyicisi ve merkezi bir sunucu.
 • Birkaç isim vermek gerekirse, Roma İmparatorluğu, Kartaca, Pers, Keltler ve İnka gibi imparatorluklar.
 • Çok oyunculu ELO sıralaması, yüksek puan, oyun istatistikleri, başarılar
 • Eğlenceli müzik, ses efektleri ve çarpıcı görseller.

Age of conquest 4 apk Hile

Oyuna ücretsiz olarak sadece bir harita dahildir. Tek bir harita için 3,99$ veya tam harita için 19,99$ ödeyerek farklı haritaları indirebilir ve kullanabilirsiniz. Çok oyunculu oyunlar genellikle ücretsizdir. Çok oyunculu bir oyun oluşturmak için 5 altın / oyun içi maliyeti vardır. Abonelik şartı yoktur ve bu bir kazan-kazan oyunu değildir.

Oyunda casus yazılım, kötü amaçlı yazılım veya üçüncü taraf yazılımı yoktur. Oyun baştan sona test edilmiş olmasına rağmen, bazı cihazlarda kötü çalışabileceği veya hiç çalışmayabileceği düşünülebilir. Herhangi bir sorununuz varsa veya satın alma işleminizden memnun değilseniz lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçin. Hızlı bir geri ödeme almak için sipariş ayrıntılarınızı da göndermelisiniz.

Age of Conquest is a grand strategy wargame with a turn-based system. Command your forces in the Roman Empire, the Inca Empire, France, Russia, Japan, or the Chinese Dynasties, among many more historical and medieval kingdoms. You may construct your own battle experience everywhere from Rome to Asia. Take on your gaming buddies in cross-platform multiplayer games or wage gigantic warfare solo against the AI. For ultimate success, form alliances and fight co-op style with the AI and other players.

Expansion, diplomacy, and managing your country’s finances and economy are all part of the range of capabilities. You make every effort to maintain the happiness of your populace. You form alliances with your opponents and fight them together. Do you think you’re up to the task? Will your name go down in history, or will it be buried in mud? In this epic historical strategy game, gather your troops, conquer the planet, and rise to greatness.

Grand strategy game featuring turn-based gameplay and maps from across the world.

 • A genetic algorithm-based challenging AI for single-player games.
 • Hotseat and cross-platform multiplayer
 • Participate in co-op team games.
 • Economic and demographic management through diplomacy.
 • A variety of map scenarios, including Europe, colonization, Asian empires, world conquest, and more.
 • A map editor as well as a central server for storing and distributing player-modified bundles.
 • Empires such as the Roman Empire, Carthage, Persia, the Celts, and the Inca, to name a few.
 • Multiplayer ELO-ranking, high score, playing statistics, accomplishments
 • Entertaining music, sound effects, and stunning visuals.

 

Images

What's new

Improvement for multiplayer and networking. Bugfixes for user interface, performance and misc. bugfixes incl. bugfixes for crashes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *